2

Проект Дороги України: від ідеї до втілення

Аватар пользователя admin
Автор: 

Юлія Кондратюк

Проект-менеджер uaroads.com

Система автомобільних доріг в Україні нараховує близько 430 тис. км. З них протяжність доріг, якими займається «Укравтодор» складає 170 тис. км. — це так звані дороги загального користування (дороги державного та місцевого значення, обласні та місцеві). В свою чергу 260 тис. км. доріг – це комунальні дороги (в містах, селах та селищах). На сьогоднішній день, за даними експертів 97% вітчизняних доріг знаходиться в незадовільному стані.

Більшість українських водіїв (63%) оцінюють стан автомобільних доріг у своєму місті як «поганий» — такі дані опитування, проведеного сайтом auto.ria.ua. При цьому ще 29% опитаних вважають їх якість задовільною, а ось «гарними» або «відмінними» дороги назвали всього 8%.

Варто відзначити також, що практично всі водії (96%!) впевнені, що поточна якість дорожнього покриття негативно впливає на стан ходової частини автомобіля. У той же час 68% опитаних відзначили, що через поганий стан дорожнього покриття у них навіть траплялися поломки автомобіля безпосередньо у дорозі.

З проблемою якості вітчизняних доріг стикаються чи не всі автомобілісти України. Студія stfalcon вирішила зробити перший крок у напрямку вирішення цієї проблеми. Якщо сьогодні 97% українських доріг знаходиться в незадовільному стані, то за 20 років цей відсоток повинен складати не більше 10%. Приблизно 40% доріг повинно бути в задовільному стані, а 50% — у хорошому. Такі показники вважаються нормальними для європейської країни.

Трохи історії

Близько року тому команда розробників веб-студії stfalcon на чолі з директором та основним ідеологом Танасійчуком Степаном ініціювала створення сервісу Дороги України. Продукт виник як соціальна ініціатива для того, щоб якось змінити ситуацію на дорогах України.

Перебуваючи у Німеччині Степан звернув увагу на якість тамтешніх доріг. Так, на дорогах можна було спостерігати латки, причому у значних кількостях, проте вражаючою була сама якість латок: без переламів та переходів. Це з урахуванням того факту, що на ремонт та латання німецьких доріг витрачається не більше коштів, а зазвичай ще й у рази менше, ніж в Україні.

«Повернувшись до України, я відразу відчув різницю у стані вітчизняного дорожнього покриття. Спостерігав за ситуацією, як авто їхали узбіччям, об'їжджаючи ями. Їхав автобусом, якого трусило по всіх ямах. Тоді й виникла ідея створити сервіс, який фіксував би струси на телефоні за допомогою певного датчику, прив'язував би до них GPS-координати та на основі отриманих даних будував актуальну карту стану доріг», — говорить директор компанії Степан Танасійчук.

Процес розробки...

На початковому етапі команда розробників студії створила програму Shaker unlocker з метою перевірки роботи датчиків. Після цього почалася розробка безпосередньо сервісу Дороги України. Було створено додаток, який записував абсолютні значення сили струсу, збирав дані на девайси та відмальовував їх на карті. Все це відбувалося на стороні клієнта. Після проведення ряду експериментів команда дійшла висновку, що ідея сервісу Дороги України таки може бути втілена у життя. Почалася розробка серверної частини та дизайну. Все це підкріплювалося серією нових експериментів, які на кожному етапі доводили ефективність роботи сервісу.

Реклама

У лютому 2014 року відбувся реліз альфа-версії сервісу. Неочікувано для команди розробників проект викликав неймовірний ажіотаж. Почала надходити величезна кількість даних — близько 22 тисяч треків!, яку сервер навіть не міг обробити. Команда надихалася ще більше, адже розуміла наскільки важливим є сервіс для користувачів.

В процесі розробки команда стикнулася з рядом проблем. Різні девайси, їх різне положення та різні автомобілі давали на виході різні дані. Все це потребувало застосування нових підходів до аналізу даних. Тож команда розробників активізувалася у напрямку пошуку нових статистичних методів обробки даних, нових математичних алгоритмів та проведенні нової серії експериментів.

Нещодавно проект отримав нове дихання: було оновлено додатки (версії 0.8.1 для IOS та 0.8.2 для Android), залучено нових спеціалістів. Зараз команда працює над оновленням математичного алгоритму обробки статистичних даних, оновлення карти, тестує нові функції та вдосконалює сервіс. Більше 10 тисяч користувачів з нетерпінням очікують на розвиток проекту.

Долучайтесь до якісних змін!

Дороги України — це унікальний сервіс, який дозволяє моніторити якісні зміни на вітчизняних дорогах, адже алгоритм обробки даних дозволяє отримувати нові дані та враховуючи їх оновлювати карту доріг на сайті.

Активне використання сервісу дозволить знайти відповіді на такі важливі запитання: який відсоток хороших доріг в Україні, порівняти скільки коштів виділяються з бюджету на ремонт доріг та як по факту ці кошти використовуються, чи покращуються дороги в кінцевому результаті?

Наша команда закликає небайдужих водіїв до співпраці, адже від кількості та активності користувачів і залежить досягнення кінцевої мети.

Подбаймо про дороги України разом!

Plain text

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Адреса страниц и электронной почты автоматически преобразуются в ссылки.
  • Строки и параграфы переносятся автоматически.
CAPTCHA
Введите код защиты на картинке
CAPTCHA на основе изображений
Введите код с картинки

Комментарии

Аватар пользователя Алексей

только под андроид?

Аватар пользователя Алексей

Прошу прощения, увидел, что и под иОС тоже есть, а ссылочку можно?

Аватар пользователя admin

Алексей, добрый день! Ловите линк на IOS версию https://itunes.apple.com/ua/app/ua-roads/id860682693?mt=8